Florival.pl

Konopie znane są ludzkości od tysięcy lat

Konopie pochodzą z północno zachodniej części Chin. Przez trysiąclecia rowinęły się na wszsytkich kontynentach. Potrzebują niewiele wody, rosną przez około 4 miesiące, osiągają wysokość nawed do 5 -6 metrów. To najsilniejsze naturalne włókno roślinne, zarazem znakomite źródło substancji odżywczych, materiał budowlany, a ich właściwosci antybakteryjne i antygrzybiczne czynią je najbardziej uniwersalną rośliną swiata.

Dwa główne gatunki: sativa i indica

Istnieją trzy gatunki konopi: Indica, sativa i ruderalis. Najbardziej znane to oczywiście indica i sativa. Rosną praktycznie wszędzie – od stepów zachodnich Chin po Alaskę. 

Konopie źródłem ekologicznego papieru?

Drewno zawiera około 60% celulozy. Konopie… około 80%. W dodatku drzewo rośnie kilkadziesiąt lat, a konopie – 4 miesiące.

Gdzie dowiesz się wiecej o konopiach?

Polecamy skorzystanie z merytorycznych artykułów na portalu erakonopi.pl

Wśród około tysiąca artykułów znajdziecie informacje o historii tej rośliny, a także o ich znaczeniu dla zdrowia. 

Prezydenci USA uprawiali konopie

Pierwsi prezydenci USA byli również plantatorami konopi. Prawo we wczesnym etapie istnienia USA wręcz narzucało tamtejszym farmerom przeznaczenie części upraw właśnie pod konopie.

Najsilniejsze naturalne włókno

Gdyby nie konopie, Kolumb nie odkryłby Ameryki?  Warto wiedzieć, że olinowanie okrętów do końca XIX w. składało się prawie wyłącznie z lin konopnych. To najbardziej trwałe włókno w naturze.

Samochód z karoserią z konopi

W 1941 Henry Ford zademonstrował samochód którego karoseria wykonana była z włókien roślinnych. Zawierała kilkanaście procent włókien konopnych. Współcześnie  z konopi wykonuje się elementy desek rozdzielczych, a anwet karoserii.

Dobre marki w naszym sklepie

Hanf Natur

Zankomite konopne spaghetti, pesto i inne smakowite produkty z konopi

My Boucle

Elitarna marka kosmetyków konopnych ze Słowenii i Kaliforni.

Satiwell

Poznańska firma stworzona przez fachowców w branży konopnej. Jedna z najlepszych ofert profesjonalnych olejów CBD na rynku polskim

Galeria Konopi

Naturalne , rzemieślnicze kosmetyki produkowane przez rodzinną firmę o olbrzymim doświadczeniu w branży konopnej.

Kombinat Konopny

Produkty legendarnego Kombinatu - firmy, która rewolucjonizuje branże konopną wprowadzając produty wysokiej jakości w wyjątkowo przystępnych cenach

Naturaya

Marka, która przyczynia się do postępu: to dzięki nim pobito w 2021 pierwszy w historii Europy oficjalne rekord konopny